יאכטות להשטה עצמית

מה זה Bare Boat?

המינוח מתאר השכרת יאכטה להשטה באופן עצמאי, יאכטת מפרשים, קטמראן או סירת מנוע. נדרש נסיון קודם בתחום השייט, אולם ניתן לשכור סקיפר מקצועי שישיט עבורכם את היאכטה. הגדלים הנפוצים בהשכרה נעים בין 30 ל-50 רגל עם מספר קבינות משתנה, בהתאם לגודל ולמבנה הסירה.

היאכטות מצוידות בכל מה שנדרש לצורך הפלגה, עגינה ותפעול שוטף, כולל סדינים, מגבות וכלי מטבח אך ללא תוספות מיוחדות כגון גלשן רוח או מפרש ספינקר. את אלו ניתן לשכור בנפרד. בחלק מהמקרים הדינגי כלול במחיר, אך לפעמים יחשב כתוספת.

 

האם צריך רשיון על מנת לשכור יאכטה?

לצורך השכרת יאכטה אין בהכרח דרישה להציג רשיון שייט, אך נדרש נסיון נרחב וכישורים הולמים על מנת להוכיח יכולת להשיט את היאכטה לבד.
חברות ההשכרה מעוניינות להיווכח שיש לשוכר נסיון בהשטת יאכטה בגודל הרלוונטי או גודל דומה, ועשויות לדרוש מהשוכר לצרף סקיפר על חשבונו, במידה והתרשמו שיש צורך בכך.

במדינות כמו יוון וטורקיה נדרש רשיון שייט על סירה מהירה או יאכטה. במידה ואין רשיון כזה, יש להציג מסמכים המעידים על ניסיון ימי.

 

האם ניתן לשכור יאכטה להפלגה בכיוון אחד?

בחלק מהחברות ניתן לשכור יאכטה בכיוון אחד, אולם הדבר מחייב תשלום נוסף, מאחר ובמצב כזה החברה צריכה לשלוח צוות שיחזיר את היאכטה לנמל המוצא בתום ההפלגה. לעיתים, ניתן לקבל הפלגה בכיוון אחד על חשבון החברה.

 

באילו ימים בשבוע ניתן לשכור יאכטה?

ברוב החברות מתבצעת תחילת ההשכרה, כמו גם סיומה, ביום שבת. חברות מסוימות מאפשרות לשכור בימים אחרים בשבוע.

 

כמה ימים יש ב”שבוע הפלגה”?

בדרך כלל שבוע מלא, המתחיל ומסתיים באותו יום בשבוע. באיים הקאריביים רוב ההשכרות מתחילות בשעות הצהריים, למרות שמנהלות ההפלגה יכולות להתחיל בשעה תשע בבוקר. במקרה שכזה מומלץ להגיע אל נמל היציאה יום קודם לכן. בים התיכון נהוג לקבל את הסירה עד חמש אחר הצהריים ביום היציאה ולהחזיר אותה עד השעה 9 בבוקר ביום החזרה.

 

מה כולל מחיר ההשכרה?

התשלום הוא עבור היאכטה, הציוד שבה וביטוח לגוף הספינה בלבד. הוצאות נוספות שיש לקחת בחשבון הן: מיסי נמל, דלק, מזון, ביטוח נסיעות אישי וכרטיסי טיסה.

 

מי אחראי לנזקים ליאכטה?

השוכר אחראי לכל אובדן או נזק שנעשה ליאכטה, במידה והתרחש בתקופה בה שכר אותה. אחריות זאת מתקיימת גם במידה ולצורך ההפלגה נשכרו שירותיו של סקיפר מקצועי. במרבית החברות יוצע לשוכר ביטוח נזקים, שאינו חל על מצבים קיצוניים כגון הפלגה לאיזורים אסורים, הפלגה תחת השפעה של אלכוהול או סמים וכדומה. יש לוודא שהבנתם היטב את תנאי הביטוח .בטרם אתם חותמים עליו.

 

איך מזמינים יאכטה?

יש צורך להפקיד דמי קדימה הנעים בין 25 ל-50 אחוז ממחיר ההשכרה, כתלות בחברת ההשכרה, לחתום על מסמכי ההשכרה, ולהציג מסמכים המאמתים ניסיון הפלגה קודם וניירת רלוונטית נוספת.

 

מהו הנוהל לגבי ביטול?

לרוב החברות דמי ביטול סבירים, במידה ומבטלים מראש 90 עד 60 יום לפני ההפלגה המתוכננת. ככל שהביטול קרוב יותר לתאריך היציאה המתוכנן, עולים דמי הביטול וייתכן שהפיקדון כולו לא יוחזר.

 

 

לפרטים נוספים צור קשר עם מחלקת הצ’ארטרים

אימייל: charter@tiltanit.com

שם *

דואר אלקטרוני

טלפון *

תוכן ההודעה